zielony-las-50
zielony-las-61zielony-las-39zielony-las-12zielony-las-15zielony-las-25zielony-las-50SALA KOMINKOWASTOŁÓWKAzielony-las-3RADKÓW - BUD. A

2-DNIOWA WYCIECZKA DO RADKOWA

250.00zł

RADKÓW: to przepiękny zakątek, leżący w paśmie Gór Stołowych, który kusi swymi walorami. Cisza, spokój, czyste powietrze i wspaniałe góry. Miejsce to jest rajem dla miłośników wycieczek pieszych i rowerowych oraz wspinaczki skalnej. Pobliskie góry oferują gęstą sieć malowniczych ścieżek i leśnych, krętych dróżek do przejścia utrzymanych w bardzo dobrym stanie. Liczne trasy rowerowe są świetnie oznakowane i tak wytyczone aby miłośnik piękna Gór Stołowych mógł na rowerze dotrzeć do najciekawszych i najbardziej atrakcyjnych miejsc, ale aby jednocześnie przy tym nie niszczyć ich cennej przyrody.

Opis produktu

PROGRAM

1 dzień

Wyjazd około godziny 8:00. Przejazd w kierunku Kłodzka i Gór Stołowych. Przyjazd do Karłowa, wejście na Szczeliniec Wielki z przewodnikiem.

Szczeliniec Wielki – najwyższy szczyt (919 m n.p.m.) w Górach Stołowych na terenie Parku Narodowego Gór Stołowych. Należy on do Korony Gór Polski i jest jedną z największych atrakcji turystycznych Sudetów, z rezerwatem krajobrazowym i tarasami widokowymi z panoramą Sudetów. Na szczyt prowadzi kręty szlak składający się z 665 schodów. Na Szczelińcu, a dokładniej w Piekiełku, kręcono film „Opowieści z Narnii: Książę Kaspian”.

 Zejście do Radkowa szlakami turystycznymi Gór Stołowych (1,5 – 2 godz.). Zakwaterowanie w ośrodku i obiadokolacja. Zajęcia rekreacyjne, ognisko z pieczeniem kiełbaski.

2 dzień

Śniadanie, przejazd do Rezewatu Skalne Grzyby.

Jest grupa oryginalnie ukształtowanych w różnym zagęszczeniu form skalnych, rozrzuconych na wysokości ok. 680–700 m n.p.m. i ciągnących się na długości około 2 km, często ustawionych piętrowo na sobie. Skałki mają kształty grzybów, maczug, baszt i bram. Szereg form skalnych posiada własne nazwy, są to np. „Borowik”, „Skalne Wrota”, „Zrośnięte Grzyby”, „Pingwinki”, „Piętrowe Grzyby”.

Przejazd do Polanicy Zdrój. Spacer po części zdrojowej miejscowości – Dom Zdrojowy, park zdrojowy. Przejście na letni tor saneczkowy

Wyjazd w kierunku Wrocławia, w czasie przejazdu obiad.

Planowana godzina przyjazdu do Wrocławia ok. godziny 19:00

ZAKWATEROWANIE: OW PAFAWAG – ZIELONY LAS położony jest w bezpośrednim sąsiedztwie Parku Narodowego Gór Stołowych, w zachodniej części Kotliny Kłodzkiej. Dysponuje 3-osobowymi pokojami z pełnym węzłem sanitarnym o standardzie turystycznym, stołówką, świetlicami, sprzętem dyskotekowym z oświetleniem, TV, kawiarenką ze stołami bilardowymi i kominkiem Do dyspozycji uczestników: stół do tenisa stołowego, sprzęt sportowy, materiały do realizacji zajęć programowych. W ośrodku istnieje możliwość korzystania z WI-FI. Obiekt znajduje się na 2,5 hektarowym, ogrodzonym, bezpiecznym i oświetlonym terenie, na którym znajdują się boiska sportowe – do piłki plażowej, piłki siatkowej oraz do piłki nożnej, plac zabaw oraz dwa wyznaczone miejsca na ogniska. W okolicy można korzystać z wielu form wypoczynku oraz atrakcji turystycznych i krajobrazowych.

 WYŻYWIENIE: 1 x śniadanie, 1 x obiadokolacja 1 x obiad, ognisko z kiełbaskami.

UBEZPIECZENIE: NNW

CENA ZAWIERA KOSZTY: noclegów i wyżywienia, ubezpieczenia (NNW), biletów wstępu, transportu, pilota przewodnika, podatku VAT. Jeden opiekun na 15 uczestników gratis.

Cena przy 45 osobach.

Program można zmienić i dostosować do możliwości uczestników. Możemy go także wzbogacić o dodatkowe atrakcje.

Cena przy wyjeździe z Wrocławia.