Aussenansicht
Biergarten.KunstTagungsraum

DREZNO – MIŚNIA

1,150.00zł

Wyczyść zaznaczenie
SKU: brak.

Opis produktu

PROGRAM:
„1 DZIEŃ:
Wyjazd z kraju w godzinach popołudniowych. Przejazd do hotelu w pobliżu granicy niemieckiej. Około godz. 20:00-21:00 zakwaterowanie. Uroczysta obiadokolacja integracyjna: przekąski, danie gorące, napoje zimne (0,5 l soku, 0,5 l wody) i alkohol (200 ml wina lub 100 ml wódki lub 1 piwo 0,5 l); muzyka mechaniczna. Około godz. 01:00-02:00 nocleg.

2 DZIEŃ:
Śniadanie, wykwaterowanie. Przejazd do Görlitz, zwiedzanie: Most Staromiejski – łączący Zgorzelec z Görlitz, Weidehaus – najstarszy świecki budynek w mieście, Kościół św. Piotra i Pawła ze Słonecznymi Organami, Reichenbacherturm – najwyższa z trzech wież miasta, Rynek Dolny (Untermarkt) – tu zobaczymy Stary Ratusz z renesansowymi schodami i Nowy Ratusz (z herbami Sześciu Miast), budynek Wagi Miejskiej, Schönhof – dom renesansowy z XVI wieku, w którym mieści się Muzeum Śląskie, fontannę Neptuna oraz Biblijny Dom z płaskorzeźbami przedstawiającymi sceny ze Starego i Nowego Testamentu. Przejazd w kierunku Szwajcarii Saksońskiej, przyjazd do Stolpen, zwiedzanie zamku: Stolpen to średniowieczny zamek, w którym przez 49 lat była więziona hrabina Cosel najsłynniejsza faworyta Augusta Mocnego, podczas zwiedzania można poznać jej tragiczne losy, jej życie u szczytu sławy, kiedy cieszyła się względami króla Polski i księcia elektora Saksonii. Na zamku oprócz wieży Jana, pokoi hrabiny Cosel oraz Sali Tortur można zajrzeć do najgłębszej (82m) bazaltowej studni świata. Przejazd w okolice Rathe, zwiedzanie rezerwatu skalnego Bastei – jest to rozległa grupa efektownych, fantastycznie ukształtowanych form skalnych, miejsce magiczne, stworzonego przez naturę, przyciągające swym urokiem turystów, malarzy i pisarzy z wielu krajów: zapierające dech w piersiach widoki przeróżnych form skalnych, które w połączeniu z bujną roślinnością i wijącą się w dole Łabą tworzą niezapomniane wrażenia. Przejazd w okolice Königstein – zwiedzanie jednej z największych twierdz górskich w Europie, nigdy nie zdobytej przez wroga. To tu przechowywano klejnoty drezdeńskiego skarbca w czasie zagrożeń. Była też jednym z najlepiej zabezpieczonych więzień, w którym przetrzymywano więźniów politycznych, jeńców i innych skazańców. Do dziś można podziwiać kompleks różnego rodzaju budynków, mieszczących rozmaite wystawy stałe i czasowe m.in. skarbiec, zbrojownię, czy studnię o głębokości 152m. Całość wygląda wewnątrz jak małe miasteczko otoczone grubym murem. Wjazd windą panoramiczną.
Przejazd w kierunku Drezna, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

3 DZIEŃ:
Śniadanie, zwiedzanie Drezna: Zwinger – kompleks budowli barokowych, zwany perłą saskiego baroku, zwiedzanie Galerii Obrazów Starych Mistrzów – jednej z największych kolekcji malarstwa europejskiego na świecie z najbardziej znanym obrazem „Madonna Sykstyńska” Rafaela Santi oraz Muzeum Porcelany i Gabinetu Matematyczno-Fizycznego. Dalsze zwiedzanie Drezna: Tarasy Brühla – nazywane największym balkonem Europy, Frauenkirche – kościół protestancki, zwany kamiennym dzwonem, Hofkirche – kościół katolicki, obecnie katedra. Możliwość zakupienia pamiątek około
1-1,5 godz. Fürstenzug – poczet książęcy: największy obraz porcelanowy na świecie, Hofkirche – Kościół Dworski, katedra katolicka, Opera Sempera – plac Teatralny i budynek opery, Pfund Molkerei – najpiękniejszy sklep mleczny świata (wg. Księgi Rekordów Guinnessa) – możliwość zakupu różnych gatunków sera oraz innych produktów mlecznych; zwiedzanie browarni Radeberger. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie. Obiadokolacja, nocleg.

Radeberg – Browarnia Radeberger – produkcja piwa rozpoczęła się w tej znanej browarni w 1872 roku, gdy założono browar „”Bergkeller Zum””. Radeberger jest najstarszym warzonym piwem i pierwszym w stylu Pilsner w Niemczech, mającym swoje początki jeszcze za czasów panowania saskiego, a istniejącym po dziś dzień. Po zmianie nazwy w 1885r. na Radeberger Exportbierbrauerei, rozpoczęła się, trwająca do dziś, wysyłka poza granice kraju, obejmująca cały świat. Uczestnicy będą mogli zaznajomić się z całym procesem warzenia tego słynnego piwa, począwszy od pojedynczych składników używanych do produkcji, przez napełnianie kadzi, skomplikowanych procesów warzenia, aż do skosztowania tego wyśmienitego trunku. Zwiedzanie browaru + degustacja.

4 DZIEŃ:
Śniadanie. Przejazd w kierunku Miśni, zwiedzanie: Manufaktura Porcelany – zwiedzanie wewnątrz, obserwacja procesu produkcji porcelany. Możliwość zakupu porcelany w firmowym sklepie. Kościół św Mikołaja, rynek, fontanna, Albrechtsburg (z zewnątrz) – średniowieczny zamek, w którym w XVIII wieku produkowano porcelanę, Katedra ewangelicka św. Jana i św. Donata (z zewnątrz). Możliwość zakupu pamiątek. Przejazd do Moritzburga. Zwiedzanie barokowego pałacu, który został wybudowany na wodzie – budowla należała do pierwszych budynków renesansowych w Saksonii i tworzy główną część dzisiejszego pałacu myśliwskiego. Dzięki księciu Morycowi, który zlecił budowę i kazał w nim umieścić myśliwskie trofea, Moritzburg uzyskał nazwę pałac. Wokół pałacu rozpościera się urzekająco piękne bogactwo ogrodów – w programie spacer po pałacowym parku. Przejazd w kierunku Polski, w trakcie przejazdu obiadokolacja. Przyjazd do Legnicy/Lubina/Polkowic/Głogowa w godzinach wieczornych, zakończenie imprezy.

ZAKWATEROWANIE:
„Hotel – pokoje 2- oraz 3-osobowe z łazienkami.
WYŻYWIENIE:
3 x śniadanie + 3 x obiadokolacja + 1 x uroczysta obiadokolacja integracyjna. W autokarze dwukrotnie zostanie podana kawa lub herbata.
TRANSPORT:
autokar LUX wyposażony w klimatyzację, barek, telewizor, WC na trasie Wrocław – Drezno – Miśnia – Wrocław.
UBEZPIECZENIE:
„NNW (10.000 zł) i KL (10.000 euro) oraz bagażu (1.000 zł) na czas przejazdu i pobytu. Ubezpieczyciel: Signal Iduna. Ubezpieczenie nie obejmuje chorób przewlekłych i nowotworowych.
UWAGI:
Ostatnie Miejsca !!!!!

CENA ZAWIERA KOSZTY: 3 noclegów w hotelu, opłaty klimatycznej, wyżywienia, przewodnika, ubezpieczenia (NNW i KL oraz bagaż), transportu, podatku VAT, biletów wstępu do obiektów, Tour Guide dla uczestników na cały czas trwania wycieczki.

W PRZYPADKU ZGUBIENIA LUB ZNISZCZENIA TOUR GUIDE OBOWIĄZUJE OPŁATA W WYSOKOŚCI 216,00 ZŁ ZA KOMPLET !!!

Dodatkowe informacje

I turnus

18.06-21.06.2015