praga
praga2pragaskalne miasto

PRAGA – BRUMOV – ADRSPACH

Jest to propozycja wycieczki dla grup zorganizowanych – szkół, firm. Dzięki ciekawemu i  różnorodnemu programowi nikt nie będzie się nudził. Znajdziemy tu atrakcje nie tylko przyrodnicze, ale i architektoniczne czy historyczne. Możemy dodatkowo zorganizować wieczór integracyjny w typowej czeskiej atmosferze z degustacją lokalnej kuchni.

Serdecznie polecamy i zapraszamy do kontaktu.

Opis produktu

Proponowany program:

1 dzień:
Podstawienie autokaru we Wrocławiu. Wyjazd w kierunku Czech. Przyjazd do Broumova – zwiedzanie browaru (dla grup firmowych; za dodatkową opłatą 21zł). Przyjazd do Adrspachu – Skalnego Miasta – zwiedzanie (bilet w cenie), dodatkowo płatna przejażdżka po Skalnym Jeziorze – 10zł. Wyjazd w kierunku Pragi. Przyjazd do hotelu w Pradze – zakwaterowanie. Obiadokolacja. Dla chętnych wieczorny spacer po Pradze – Praga nocą (dojazd metrem – opłata we własnym zakresie). Nocleg.

2 dzień:
Po śniadaniu przejazd autokarem pod Petrin. Wjazd kolejką linowo-terenową na wzgórze (bilet w cenie). Następnie spacer po tarasach widokowych w kierunku Hradczan– siedzibę władców Czech, ze wzgórza wspaniała panorama miast, obejrzenie zmiany warty i Pohorelca arkadowego placu z pozostałościami XVIII w. fortyfikacji i sławnym klasztorem Na Strachovie założonym przez zakon norbertański w 1140r. oraz Plac Loretański – pałac Czerninów, siedziba Ministerstwa Spraw Zagranicznych, Loreta – kościół wybudowany przez Dientzenhoferów na początku XVIIIw. z najnowszą częścią kompleksu Santa Cossa (po włosku święty dom)., wystawa „Historia Zamku Praskiego”, Galeria Obrazów Zamku Praskiego, Katedra św. Wita – miejsce koronacji królów, najwyższy kościół w Czechach, zawiera 22 boczne kaplice, zaskakujące witraże (kruchta). Bazylika Św. Jerzego – najpiękniejszy kościół romański w Pradze, Wieża Prochowa. Obejrzenie Wieży Prochowej z zewnątrz. Mała Strana – w 1257r. król Przemysł Ottokar II zakłada kolonię niemiecką, która staje się miastem, oraz Pałac i ogrody Waldsteina- obecna siedziba Senatu Republiki. Przy Placu Małostrańskim kościół św. Mikołaja z XVIII w., siedziby urzędów państwowych, sklepów i targów.
Potem zwiedzanie Mostu Karola – średniowiecznego mostu na Wełtawie, słynnego z barokowych rzeźb oraz Rynku z Praski Orlojem – średniowiecznym zegarem astronomicznym znajdującym się na południowej ścianie Ratusza Staromiejskiego.
Powrót do hotelu. Obiadokolacja. Dla chętnych wieczorny przejazd autokarowy po mieście. Nocleg.

3 dzień:
Śniadanie. Zwiedzanie Nowego Miasta z popularnym Placem Wacława, który wraz z przyległymi uliczkami stanowi jeden z najbardziej eleganckich rejonów stolicy. Przejściedo dzielnicy żydowskiej zwanej Josefov mieszczą się tam m.in. Synagoga Staronowa i Stary Cmentarz Żydowski. Następnie Wyszehrad – dzielnicę nazywaną czasem praską twierdzą oraz zwiedzanie z zewnątrz: Bazyliki pw. Świętych Piotra i Pawła, cmentarza koło bazyliki i Rotundy Św. Marcina – jednego z najstarszych kościołów na terenie Pragi. Powrót do Wrocławia.

UBEZPIECZENIE: NNW i KL, bagaż na przejazd i pobyt Signal Iduna.
WYŻYWIENIE:2 śniadania w formie bufetu, 2 obiadokolacje.
ZAKWATEROWANIE: 2 noclegi w hotelu w Pradze:
HOTEL PRAMEN***: hotel położony nieopodal centrum Pragi. Posiada 83 pokoi wyposażonych w łazienkę z prysznicem, WC, TV i lodówkę. Dla gości dostępny jest lobby bar, restauracja i WI-FI.

CENA ZALEŻNA OD ILOŚCI OSÓB I OSTATECZNEGO PROGRAMU, ZAPRASZAMY DO KONTAKTU W CELU PRZYGOTOWANIA OFERTY