ZAMEK CHOJNIK

ZIELONA SZKOŁA – ZACHEŁMIE

490.00zł

Zielona Szkoła w przepięknej i bogatej w zabytki okolicy. Ciekawy i zróżnicowany program, dostosowywany pod konkretną grupę.

Opis produktu

PROPOZYCJA PROGRAMU

1 dzień

Wyjazd około godziny 8:00. Przejazd do Świdnicy. Zwiedzanie miasta: Kościół Pokoju- obiekt od 2001 roku wpisany jest na listę światowego dziedzictwa UNESCO, Rynek z ratuszem – wejście na wieżę ratuszową, podziwianie panoramy okolic.
Przejazd do Muzeum Militariów i Broni zwiedzanie
Przejazd w kierunku Bolkowa. Zwiedzanie zamku w Bolkowie – położony na Zamkowym Wzgórzu (396 m.n.p.m)
Przejazd do Jeleniej Góry – spacer po mieście: starówka, rynek, ratusz. Przejazd do Cieplicspacer po parku zdrojowym.
Możliwość realizacji wycieczki EKOLOGICZNEJ DO STANICY MYŚLIWSKIEJ W CHROMCU: wędrówka z leśnikiem po ścieżce edukacyjno-ekologicznej „Jeleniówka”, na której zaprezentowano życie lasu, pracę myśliwych i leśników oraz problemy ochrony przyrody. Uczestnicy dowiadują się jak dba się o las, jak dokarmia się zwierzęta, jak wyglądają urządzenia łowieckie, zdobywają informacje o faunie i florze naszych lasów i. Spacer kończy się w Ośrodku Edukacji Ekologicznej „Jeleniówka” Koła Łowieckiego „Jeleń”. Tutaj dzieci biorą udział w zajęciach przyrodniczo-ekologicznych z edukacji leśnej oraz konkursach i zabawach tematycznie związanych z ekologią i przyrodą. Na zakończenie w „Jeleniówce” odbywa się ognisko z pieczeniem kiełbasek.
Przejazd do pensjonatu. Zakwaterowanie i obiadokolacja. Zajęcia rekreacyjne.

2-4 dzień
Realizacja programu własnego – rekreacja, zabawy, gry, zajęcia świetlicowe. Sugerujemy organizację wycieczek pieszych:

– DO WODOSPADU PODGÓRNEJ W PRZESIECE ½ DNIA

– NA ZAMEK CHOJNIK ½ DNIA

– WODOSPAD PODGÓRNEJ I SCHRONISKO ODRODZENIE POŁOŻONE NA GRANIC POLSKO-CZESKIEJ – 1 DZIEŃ

5. dzień
Wyjazd po śniadaniu. Przejazd do Szklarskiej Poręby. Zwiedzanie CHATY WALOŃSKIEJ (godzina 10:00) – W mrocznych komnatach Chaty prowadzone są spotkania, podczas których można wysłuchać historii Walończyków na terenie Sudetów oraz starych podań i legend związanych z tymi górami. Przejście szlakiem do wodospadu Szklarki.
Następnie przejazd do Dobkowa – zwiedzanie Sudeckiej Zagrody Edukacyjnej – centrum edukacji o Ziemi i regionie (między innymi: platforma imitująca trzęsienie ziemi, makieta na której możemy wywołać powódź)

CENA ZAWIERA:

ZAKWATEROWANIE: pokoje 4-osobowe, z pełnym węzłem sanitarnym

WYŻYWIENIE: 3 posiłki dziennie (w przypadku całodniowych wycieczek suchy prowiant). Świadczenia zaczynają się obiadokolacją, a kończą śniadaniem i suchym prowiantem na drogę powrotną.

UBEZPIECZENIE: NNW

TRANSPORT:

bus wyposażony w klimatyzację, WC, nagłośnienie, video.

CENA ZAWIERA KOSZTY:noclegów i wyżywienia wg. opisów, ubezpieczenia (NNW), transportu, opłat drogowych, podatku VAT, biletów wstępu do: Kościół Pokoju, Muzeum Militariów, wstęp do karkonoskiego Parku Narodowego, Zamek Chojnik, Chata Walońska, Sudecka Zagroda Ekologiczna

CENA:  od 490 zł

ORGANIZATOR ZASTRZEGA SOBIE PRAWO DO ZAMIANY KOLEJNOŚCI ZWIEDZANIA ZE WZGLĘDÓW NP: POGODOWYCH LUB ORGANIZACYJNYCH.