WŁOCHY – RIMINI

3,290.00zł

Przedstawiamy 11- dniowy pobyt w jednej z popularnych miejscowości wypoczynkowych nad Adriatykiem. Rimini słynie z piaszczystych plaż, pięknej pogody i rozrywkowej atmosfery. Miłośnicy historii i poszukiwacze skarbów również znajdą tu coś dla siebie – starożytne zabytki Cesarstwa Rzymskiego zachwycają swoim urokiem. Wy

RIMINI – to jedna z najpopularniejszych miejscowości wypoczynkowych północnych wybrzeży Adriatyku. Położona wzdłuż piaszczystych plaż, stanowi znakomite miejsce zarówno do wypoczynku jak i wspaniałych zabaw: okolica łączy starożytne zabytki Cesarstwa Rzymskiego oraz nowoczesne kluby, dyskoteki. W niedalekim sąsiedztwie znajduje się najmniejsze państwo świata – San Marino, a także najsłynniejszy, włoski park rozrywki – Mirabilandia.

Opis produktu

WŁOCHY – RIMINI ’2024

KOLONIA LETNIA/OBÓZ MŁODZIEŻOWY

Turnus 11 dniowy – 9 dni pobytu (8 noclegów) w Rimini, bezpośredni przejazd do Włoch;

1 DZIEŃ: wyjazd w godzinach wieczornych , przejazd przez Słowację, Czechy, Austrię

i Włochy w godzinach nocnych. W czasie przejazdu przewiduje się kilka postojów.

2 DZIEŃ: Przejazd do Rimini, zakwaterowanie, chwila odpoczynku, obiadokolacja, nocleg.

3 – 9 DZIEŃ: zajęcia programowe: plażowanie, kąpiele, gry i zabawy na plaży, rozgrywki sportowe, dyskoteki, udział w imprezach rozrywkowych i kulturalnych w Rimini, wyjścia
do dyskotek profesjonalnych na terenie Rimini – fakultatywnie – osoby powyżej 15 roku życia, wycieczki autokarowe (wycieczka do San Marino i do Mirabilandii) i piesze do Centrum Rimmini i do historycznej część miasta; ewentualne wycieczki fakultatywne.

10 DZIEŃ: śniadanie, wyjazd z Rimini, przejazd do Wenecji, rejs statkiem do zabytkowej części miasta – 2-3 godzinne zwiedzanie miasta przewodnikiem, pobyt w Wenecji ok. 5-6 godzin. Powrotny rejs statkiem, ciepły posiłek. Wyjazd do kraju, przejazd przez Włochy, Austrię.

11 DZIEŃ: przejazd przez Włochy, Austrię, Czechy, śniadanie piknikowe, przyjazd do Polski w godzinach południowych. W czasie przejazdu przewiduje się kilka postojów.

PROGRAM TURYSTYCZNY:

 • San Marinozwiedzanie najmniejszego państwa świata – Brama św. Franciszka, centrum historyczne z placem Garibaldiego, Pałac Rządowy, wieże wznoszące się nad miastem: Guaita
  z Przesmykiem Czarownic, Cesta zbudowana nad przepaścią i Mundiale; wycieczka realizowana
  w czasie pobytu.
 • MIRABILANDIA – największe nad Adriatykiem wesołe miasteczko. Podzielone na siedem stref oferuje ponad 40 różnych atrakcji, m.in. tradycyjne wesołe miasteczko, pokazy kaskaderskie oraz atrakcje z Krainy Majów.
 • WYCIECZKA DO CENTRUM RIMINI I STAREJ CZĘŚCI MIASTA – zwiedzanie starej części Rimini: zabytki starożytnej historii miasta, które zostało założone jako antyczna rzymska kolonia o nazwie Ariminum: most Tyberiusza – most zaprojektowany przez cesarza Augusta, zbudowany ostatecznie w I w. n.e. przez cesarza Tyberiusza, Łuk Augusta wraz z pozostałościami śladów antycznych fortyfikacji, Tempio Malatestiano – XV-wieczne mauzoleum rodu Malatesta, od XII wieku głównej rodziny w Rimini; ponadto, wycieczki promenadą nadmorską, do portu jachtowego.
 • WENECJA – jej piękno to przede wszystkim niezwykłe położenie na archipelagu ponad stu wysepek, wśród cichych wód laguny, które odbijają wytworną architekturę pałaców, kościołów i klasztorów. To właśnie jej romantyczny pejzaż, charakterystyczne morskie oświetlenie obiektów, refleksy wody i słońca były inspiracją wielkich weneckich malarzy. W programie: spacer po Placu św. Marka, Pałac Dożów, Bazylika św. Marka oraz słynny Most Westchnień.

ZWIEDZANIE ZE SŁUCHAWKAMI TOUR GUIDE!

PROGRAM REKREACYJNY:

 • PLAŻOWANIE I KĄPIELE (kąpiele pod opieką ratowników wodnych),
 • GRY, ZABAWY, IMPREZY OBOZOWE: Festiwal Piosenki, „Randka w ciemno”, „Familiada”, otrzęsiny,
 • NAUKA PODSTAWOWYCH ZWROTÓW WŁOSKICH,
 • KONKURSY: tańca, mody, fryzur, itp.,
 • IMPREZY SPORTOWE: rozgrywki sportowe: piłki siatkowa koszykówka, piłka nożna, turniej tenisa stołowego.

ZAKWATEROWANIE:

HOTEL LILY ***- Pokoje wyposażone są w klimatyzację i łazienkę. Balkon bądź taras stanowi dla podróżnych doskonałą okazję do relaksu. W pokoju znajduje się sejf. Do wyposażenia należą również internet, telefon, telewizor i Wi-Fi (bezpłatnie). Łazienki dysponują prysznicem i wanną. W łazience goście znajdą suszarkę do włosów.

WYŻYWIENIE: 3 posiłki dziennie (śniadania, obiady, kolacje) , napoje do posiłków bez ograniczeń: do śniadania – kawa, herbata, mleko, napoje, do obiadu i kolacji – woda. Śniadania w formie bufetu, obiad 1-daniowy, kolacja- 2 ciepłe dania. Kuchnia romańska o zróżnicowanym menu. Suchy prowiant na drogę powrotną.

KADRA: kierownik/pilot, opieka medyczna miejscowa

UBEZPIECZENIE: NNW i KL oraz bagażu na czas przejazdu i pobytu. Ubezpieczyciel: Signal Iduna PTU S.A.

TRANSPORT: autokar wysokopokładowy z klimatyzacją, wyposażony w telewizor, barek, WC.

TURNUSY 11-DNIOWE CENA
11.07-21.07.2024 3290 zł

UWAGI:

 • CENA ZAWIERA KOSZTY: noclegów, wyżywienia, opieki pilota/kierownika, przewodnika w Wenecji, program KO wraz z biletami wstępu, ubezpieczenia, (NNW i KL oraz bagaż), transportu i opłat parkingowych, 2 osoby kadry gratis przy 30os płatnych, 3 os kadry przy 45os płatnych, podatku VAT., podatku VAT.
 • CENA NIE ZAWIERA KOSZTÓW: klimatyzacja w pokoju – ok.6 euro/dzień/pokój, opłata klimatyczna w Rimmini 20 euro/pobyt/os
 • DODATKOWO DO CENY NALEŻY DOLICZYĆ OPŁATY ZA SKŁADKI TFP I TFP – 20zł/os
 • WYMAGANE DOKUMENTY: OBOWIĄZKOWO PASZPORT LUB DOWÓD OSOBISTY.
 • PROPONOWANE KIESZONKOWE OKOŁO 80-100 EURO (bez wycieczek fakultatywnych)
 • DODATKOWE INFORMACJE: uczestnicy muszą posiadać przy sobie ważny paszport lub dowód tymczasowy. Niezbędne wyposażenie uczestnika: okulary przeciwsłoneczne, krem do opalania z wysokim filtrem UV, nakrycie głowy, obuwie ochronne do kąpieli morskich, panthenol na wypadek poparzeń słonecznych.

WYCIECZKI FAKULTATYWNE DODATKOWO PŁATNE:

 • PADWA miasto założone w IV w. p.n.e., które dzięki powstałemu w XII wieku uniwersytetowi zyskało miano jednego z prężniejszych ośrodków naukowych i kulturalnych Italii; w programie zwiedzanie najsłynniejszych zabytków (z zewnątrz), m.in. Palazzo del Bo – siedziba Uniwersytetu, na którym wykładał Galileusz a studiowali m.in. Mikołaj Kopernik, Jan Kochanowski i Jan Zamoyski, Palazzo della Regione – pałac z XIII wieku, romańsko-gotycko-bizantyjska Bazylika Św. Antoniego, w której znajdują się relikwie patrona, renesansowy pomnik Gattamelaty (weneckiego kondotiera) z XV w autorstwa Donatella na placu Piazza del Santo.WYCIECZKA REALIZOWANA W DRODZE DO RIMMINI, cena 12 euro.os
 • RZYM (wycieczka całodniowa) – Wieczne Miasto to coś, co każdy zobaczyć powinien! Zachwycająca i zaskakująca stolica świata antycznego i chrześcijańskiego. Zwiedzicie Watykan – najmniejsze państwo świata: Plac i Bazylikę Św. Piotra. W samym Rzymie zobaczycie m.in. Koloseum, Forum Romanum, Kapitol, Plac Wenecki, Panteon, Fontanna di Trevi, Schody Hiszpańskie. Powrót w godzinach wieczornych; śniadanie oraz obiad i kolacja w formie suchego prowiantu.
  Cena: 70 EUR
 • CESENATICO – zwiedzanie m.in.: zabytkowego portu, promenady, Starego Miasta – wieczorna wycieczka. Cena: 12-15 euro
 • AQUAFAN – posiada pięć dużych, zawsze ogrzewanych basenów, największy jest oceanemw miniaturze o pow. 2.800 m2, ze zjeżdżalniami wielkimi jak rzeki. Aquakid (wydzielona przestrzeń dla dzieci) z teatrzykiem, Wzgórzem Bajek, dyskoteką Balla coi Pupi. Baseny, hydromasaże, tereny piknikowe, restauracje, fast food, bar. Aquasport z salą gimnastyczną, beach volley, beach basket, beach football, rollerblade. Zajęcia aerobiku, kursy nurkowania, piłki nożnej młodzieżowej, basket camp. Dyskoteki w ciągu dnia, scena dla koncertów i spektakli na żywo, przedstawienia i animacje. KOSZT: OKOŁO 43 EURO/OSOBA
 • DYSKOTEKI – wstęp na dyskotekę 10 euro/os, pakiet 3 wejść na dyskotekę 20-25 euro
 • OLTREMARE W RICCIONE (delfinarium i akwarium) KOSZT: OK. 35EURO/OSOBA