RABKA: jedno z
czołowych polskich uzdrowisk, położone jest w Beskidach Zachodnich u północno – zachodnich podnóży
Gorców,
w kotlinie jaką tworzą wpadające do rzeki Raby potoki Poniczanka i Słonka.
Rabkę, usytuowaną na skrzyżowaniu szlaków komunikacyjnych w kierunku Krakowa,
Zakopanego, Nowego Sącza i Żywca (w tym popularnej trasy zakopiańskiej), a
także na pograniczu Gorców, Beskidu Wyspowego i Pasma Podhalańskiego
charakteryzuje specyficzne śródgórskie położenie i wybitne walory łagodnego
klimatu, które szczególnie odpowiadają głównej funkcji, jaką spełnia Rabka
wśród polskich uzdrowisk – lecznictwa
i rehabilitacji dzieci.
ZAKWATEROWANIE: Ośrodek Wypoczynkowy ELA to trzypiętrowy, nowoczesny obiekt. Położony na południowo-wschodnim stoku Bani. Ośrodek oferuje 2, 3, 4 osobowe pokoje o wysokim standardzie oraz studio 2 + 3; wszystkie pokoje posiadają własną łazienkę, tv oraz balkon. Ośrodek dysponuje: krytym basenem, grotą solną, 2 świetlicami (jedna ze sprzętem dyskotekowym drugą z siatkowym placem zabaw dla dzieci z basenem kulkowym), bezpłatnym wi-fi. Przed ośrodkiem trampolina i huśtawki dla dzieci. Do dyspozycji uczestników: sprzęt sportowo-rekreacyjny, ślizgi, gry świetlicowe, przybory i materiały do zajęć plastycznych. W sąsiedztwie: kort tenisowy, łąka dla koni na wolnym wybiegu, tereny zielone. Ośrodek ogrodzony, oświetlony, bezpieczny.
Ośrodek niekategoryzowany, w ocenie biura standard **/***
ZAPRASZAMY DO ZAPOZNANIA SIĘ Z GALERIĄ OŚRODKA NA JEGO STRONIE: http://www.elarabka.pl/
WYŻYWIENIE: 4 posiłki dziennie (śniadania i kolacje podawane w formie szwedzkiego bufetu, obiad serwowany, bufet sałatkowy, podwieczorek) + suchy prowiant na drogę powrotną. Ciepłe i zimne napoje dostępne przez cały dzień.
KADRA: całodzienna opieka kadry: wychowawcy instruktorzy, kierownik. Opieka medyczna: lekarz na wezwanie, pielęgniarka na stałe, nieodpłatne zabezpieczenie leków zleconych przez lekarza na placówce, podstawowe środki opatrunkowe i leki.
UBEZPIECZENIE: NNW na przejazd i pobyt – ubezpieczyciel SIGNAL IDUNA, w przypadku programu narciarskiego ubezpieczenie amatorskiego uprawiania sportów zimowych.
TRANSPORT: autokar na trasie. Transport dzieci pod opieką wychowawców – konwojentów. Możliwe miejsca wsiadania: Głogów, Polkowice, Legnicv, Lubin, Środa Śląska, Wrocław, Oława
PROGRAM TURYSTYCZNY:
- WYCIECZKA DO KRAKOWA – „Z wizytą u Smoka Wawelskiego” (wycieczka realizowana na powrocie z Rabki zdrój) – zwiedzanie miasta z przewodnikiem: wzgórze Wawelskie, Katedra Wawelska z licznymi kaplicami (w tym z Kaplicą Zygmuntowską) oraz sarkofagami i pomnikami nagrobnymi królów polskich, krypta św. Leonarda z grobami królewskimi oraz grobami wieszczów i bohaterów narodowych, wejście na Wieżę Zygmuntowską do Dzwonu „Zygmunt” dziedziniec zamkowy, ulica Kanoniczna, Kościół Mariacki, Rynek z Sukiennicami. Czas wolny w rynku.
- CAŁODNIOWA Wycieczka autokarowa do ZAKOPANEGO – targowisko przy drodze na Gubałówkę z wielkim wyborem ludowych wyrobów, oscypków, spacer po Krupówkach – jednej z najsłynniejszych ulic w Polsce, która obecnie liczy 1.100m długości i stanowi obecnie kulturalno-handlowe centrum Zakopanego, spacer pod Wielką i Małą Krokwią. Wizyta w Centrum Edukacji Ekologicznej – najnowocześniejszy tego typu obiekt w regionie. W środku kino 4D, największa w Polsce makieta Tatr, sala odkryć i wiele innych atrakcji. Pierwszym punktem wycieczki jest największa w Polsce makieta Tatr – prezentacji, która jest na niej wyświetlana, towarzyszy komentarz lektora. Kolejnym etapem spaceru są bardzo realistyczne dioramy, czyli trójwymiarowe makiety przedstawiające łąkę i las oraz wpływ człowieka na tatrzańskie ekosystemy – tym razem narratorami są tatrzańskie zwierzęta. Uzupełnieniem ekspozycji są filmy przyrodnicze, które pokazują tatrzańską przyrodę z perspektywy ich dzikich mieszkańców. Projekcje filmów odbywają się w nowo wybudowanych salach kinowych. Nie są to jednak zwykłe projekcje. Jedna z sal kinowych, w której użyta jest technologia 3D, zapewnia dodatkowe wrażenia – podmuchy „wiatru” czy gwałtowne ruchy fotela. Widzowie dostaną również specjalne okulary, dzięki którym obraz zyska trójwymiarowość. W trakcie zwiedzania można zajrzeć także do jaskini. Bardzo przypomina prawdziwą, jest tak samo chłodna, sączy się w niej woda. Można w niej posłuchać o tym, co się dzieje w tatrzańskich podziemiach, kto w nich mieszka i dlaczego.
- piesze wycieczki po okolicy (np. część uzdrowiskowa, tężnia solankowa, Park Zdrojowy, spacer szlakiem papieskim, amfiteatr, deptak, fontanna ze słoniami, pomnik Św. Mikołaja wraz z Centrum Św. Mikołaja gdzie działa jego biuro i poczta, ścieżka rekreacyjna z siłownią w Parku Zdrojowym, itp.).
PROGRAM REKREACYJNO – SPORTOWY:
- WARSZTATY PLASTYCZNE I RĘKODZIEŁA – zajęcia rozbudzające w dzieciach zdolności plastyczne – wykorzystanie różnorodnych technik i materiałów plastycznych, w zależności od chęci i upodobań dzieci: malarstwo i rysunek akwarele, plakat, malowanie na kamieniu, kredki pastelowe, świecowe, prace z papieru – wyklejanki, wydzieranki, formy przestrzenne. Uczestnicy mają 2-3 zajęcia z rękodzieła w turnusie i samodzielnie wykonują jedno swoje dzieło np.
- – masa
papierowa, plastelina, masa solna;
prace plastyczne z wykorzystaniem darów natury, prace typu kolaż – łączenie
kilku technik plastycznych, Decoupage –
technika zdobnicza polegająca na przyklejaniu na odpowiednio spreparowaną
powierzchnię wzoru wyciętego z papieru lub serwetki papierowej – tą techniką
uczestnicy wykonają świeczniki; przygotowanie łapaczy snów
- wyjście na bajkowe przedstawienie do teatru „RABCIO”,
- korzystanie z krytego basenu na terenie obiektu ( 2-3 razy w turnusie)
- pobyt w Aquaparku
- wizyta na kręgielni
- wizyta w grocie solnej (1-2 razy w turnusie)
- grill z pieczeniem kiełbasek (chata grillowa na terenie ośrodka),
- gry, zabawy, dyskoteki, saneczkowanie,
- turnieje sportowe: np. ping-pong, gry planszowe i inne,
- mistrzostwa zimowiska w zjeździe na ślizgu,
- imprezy zimowiskowe: np. festiwal piosenki, „Randka w ciemno”, śluby, bal przebierańców, wybory Miss i Mistera,
- konkursy z nagrodami: np. plastyczny, fryzur, mody, rzeźby w śniegu.
- korzystanie z zewnętrznej siłowni w Parku Zdrojowym – dwa razy w turnusie
PROGRAM NARCIARSKI – SZKOLENIE NARCIARSKIE REALIZOWANY PRZEZ 4 DNI W TURNUSIE:
- szkolenie narciarskie realizowane pod opieką instruktorów narciarskich – około 3 – 3,5 h dziennie,
- zajęcia narciarskie w małych grupach
- kamizelki
odblaskowe w czasie zajęć na stoku (względy bezpieczeństwa
i organizacyjno-szkoleniowe) - dojazd na wyciągi – autokar,
- nauka jazdy dla początkujących,
- doskonalenie umiejętności narciarskich dla zaawansowanych,
- zajęcia teoretyczne (zajęcia prowadzone wieczorami w miejscu zakwaterowania),
- program przewiduje również wieczorne jazdy przy sztucznym oświetleniu,
- zawody narciarskie w zjeździe na czas,
- narciarski slalom gigant,
- konkurs na najbardziej stylową jazdę na nartach.
SKI INFO: uczestnicy korzystać będą z wyciągów narciarskich w zależności od ich umiejętności i warunków pogodowych:
- „ U Żura” – trasy zjazdowe 150-400m Trasy oświetlone, ratrakowane i sztucznie naśnieżane, odległość wyciągów od ośrodka 2 i 3 km. W cenie zawarty dojazd do wyciągów
- „Zadział” – ośrodek narciarski to miejsce stworzone do wypoczynku dla wszystkich. Ten kameralny ośrodek, położony u podnóża Gorców dysponuje wszystkim, co potrzebne do aktywnego rodzinnego wypoczynku. Główny stok o długości 550 metrów, na którym odnajdą się początkujący i doświadczeni narciarze oraz snowboardziści. Na terenie 2 wyciągi orczykowe . Dodatkowo na terenie: rynna śnieżna do zjazdu na pontonach, górka do jazdy na sankach
Turnus: | 08-15.02.2025 8 dni |
Cena: | 2790 zł |
PROMOCJA – przy zapisaniu rodzeństwa cena za 1os | 2690 zł! |
UWAGI:
- CENA ZAWIERA KOSZTY: noclegów, wyżywienia, kadry, ubezpieczenia, biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, programu KO, podatku VAT, szkolenia narciarskiego i karnetów!
- CENA NIE ZAWIERA: wypożyczenia sprzętu narciarskiego (istnieje możliwość wypożyczenia – cena ok. 120zł)
- KAŻDY UCZESTNIK OTRZYMA UPOMINEK NA ZAKOŃCZENIE TURNUSU.